Logo Dalej intro Wstecz /me chat forum guestbook ankieta nowosci informacje


Copeland i Astbury dołączają do The Doors

Billboard DAILY MUSIC NEWS
10 IX 2002
autor: Jonathan Cohen

 Perkusista z Police, Steward Copeland oraz wokalista z The Cult nie wystąpili z The Doors tylko okazyjnie podczas koncertu w Fontanie w Kalifornii, który odbył się w miniony weekend. Nie robimy telewizyjnego show - mówi klawiszowiec, Ray Manzarek - Gramy muzykę na żywo i jesteśmy The Doors XXI wieku.

Jak już zaznaczono, Copeland zastępuje Johna Densmore'a, który walczy z chorobą uszu lecz jest możliwe, że weźmie udział w nagrywaniu pierwszego po 30 latach albumu The Doors. Wejdziemy do studia w 2003. Materiał zaczniemy przygotowywać w przyszłym tygodniu - mówi Manzarek.

Ponadto trwają przygotowania do nowego tournee po Ameryce Północnej i Europie. Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby przewidzieć jak podróż ta będzie wyglądała, jednak Manzarek zapewnia, że na pewno nie będzie to 60 miast. W tej chwili The Doors mają w planach jeszcze jeden koncert, który odbędzie się 29 września w Molson Park w Ontario.

Trzy dni wcześniej Manzarek wraz z pianistą George'm. Winstonem zagra koncert w Nowym Jorku, który ma być zwiastunem nowej płyty Winstona Night Devides the Day, na której znajdą się covery piosenek The Doors. Obaj muzycy zagrają w duecie. Następnie on zagra solo, potem ja. Co to będzie? Jego wybór. Na pewno nie zamierzam grać piosenki z repertuaru The Doors - powiedział Ray.

autor: Jonathan Cohen
przysłała: Inka


Inka! Dziękuję bardzo!!!

historia
dyskografia
literatura
video
biografie
teksty
tłumaczenia
poezje
artykuły
cytaty
muzyka
gitara
bajery
galeria
#thedoors
linki