Logo Dalej intro Wstecz /me chat forum guestbook ankieta nowosci informacje


Okładka

   Patricia Butler

Taniec miłości, taniec śmierci - dzieje tragicznego romansu - Pamela i Jim Morrison


- Tytuł oryginału: "Angels Dance and Angels Die: The Tragic Romance of Pamela and Jim Morrison"
- Przekład: Katarzyna Malita
- Wydawnictwo: Rock-Serwis, Kraków, 1999
- Wymiary: 165x235(mm) / 191 stron
- ISBN 83-85335-47-1


Tekst z okładki:
TANIEC MIŁOŚCI, TANIEC ŚMIERCI to prawdziwa historia burzliwego i tragicznego romansu legendarnego wokalisty grupy The Doors Jima Morrisona i Pameli Courson Morrison, pięknej i pełnej życia rudowłosej dziewczyny, którą Morrison nazywał swoją "kosmiczną partnerką.
   Mimo, że o Jimie Morrisonie i zespole The Doors napisano wiele książek, to żadna z nich nie poświęciła aż tyle uwagi jego życiu osobistemu, w którym związek z Pamelą był jednym z niewielu stałych elementów. Książka ta jest prawdziwą ucztą dla fanów. Śledzi niemal zaskakująco identyczne osobne jeszcze losy bohaterów aż do ich pamiętnego spotkania w 1966 roku, przynosi opis burzliwych wspólnych lat aż do śmierci Morrisona w 1971 roku. Dzięki niej poznacie też dalsze losy Pameli (w tym jej walkę o spadek po Jimie) aż do dnia tajemniczej śmierci w 1974 roku w wyniku przedawkowania heroiny.
   Patricia Butler rozmawiała z członkami ich rodzin, przyjaciółmi i wspólnikami zarówno Jima jak i Pameli, by móc przekazać całą prawdę o ich związku. Nie potępia ich ani nie wynosi pod niebiosa, zamiast tego otrzymujemy wyważony portret burzliwego życia obojga i równie burzliwych czasów, w jakich przyszło im żyć. Patricia Butler obala wiele mitów narosłych wokół postaci Morrisona; prezentuje także wiele nowych detali dotyczących okoliczności jego śmierci w Paryżu. Udało się jej też zdobyć wiele szczegółów z okresu wczesnej młodości Jima, które w połączeniu z wielką pasją doprowadziły go na szczyt popularności. Prawdziwe życie Morrisona od dawna przytłaczały doniesienia o skandalach i jego niezwykłych wyczynach. W tym zamęcie zagubiła się gdzieś tragiczna, lecz pełna czułości i humoru historia miłości Jima i Pameli. Patricia Butler swoją książką w przejmujący sposób naprawiła ten błąd.

historia
dyskografia
literatura
video
biografie
teksty
tłumaczenia
poezje
artykuły
cytaty
muzyka
gitara
bajery
galeria
#thedoors
linki